NaStyku.pl

Amerykańskie wsparcie na rozegranie

Wszechstronny Roderick Camphor nowym zawodnikiem PGE Turowa Zgorzelec! Kontrakt z Amerykaninem został zawarty do końca bieżącego sezonu. 25-latek przybędzie do przygranicznego miasta już w najbliższy piątek.
Wszechstronny Roderick Camphor nowym zawodnikiem PGE Turowa Zgorzelec!
Wszechstronny Roderick Camphor nowym zawodnikiem PGE Turowa Zgorzelec!

Mierzący 191 cm wzrostu Roderick Camphor rozpoczął bieżący sezon w Stella Artois Leuven Bears. W przedostatnim zespole belgijskiej ekstraklasy w dziewięciu rozegranych meczach spędzał na parkiecie średnio niespełna 24 minuty i w tym czasie notował na swoim koncie 8,4 punktu, 3,8 asysty i 2,7 zbiórki. Po raz ostatni wybiegł na parkiet 18 listopada. Zagrał wtedy 12 minut, a jego drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. 

- Wygląda na to, że terminarz jego zespołu był bardzo podobny do naszego. Rozpoczął sezon w Belgii i myślę, że będzie w naprawdę dobrej formie i w rytmie meczowym. Na pewno zajmie to kilka dni, by zintegrował się z pozostałymi zawodnikami i wytworzył z nimi wspólną chemię, ale oczekujemy, że ruszy z przysłowiwego kopyta - mówi Michael Claxton, trener PGE Turowa Zgorzelec.

- Rod to silny i wszechstronny zawodnik, który ma doświadczenie zarówno w grze na pozycji rozgrywającego, jak i rzucającego obrońcy. Jest fizycznym graczem i odpowiednim na warunki PLK, ponieważ może tolerować bliski kontakt, realizować zagrywki z dryblingu i rozciągać obronę rywali swoim rzutem. Spodobało mi się również w nim to, że potrafi bronić zawodników z różnych pozycji i pomagać w zbiórkach. Zobaczymy wkrótce na ile będzie w stanie wcielić się rolę lidera - charakteryzuje nowy nabytek czarno-zielonych szkoleniowiec zespołu.

Dwa ostatnie lata swojej kariery 25-letni Amerykanin spędził w niemieckiej Pro A. Na zapleczu Bundesligi reprezentował najpierw barwy Bayer Giants Leverkusen, a następnie Hamburg Towers, gdzie w minionym sezonie zdobywał 14,1 punktu, rozdawał 3,4 asysty i zbierał 3,2 piłki na mecz. W przeszłości grał także dla byłego klubu Karolisa Petrukonisa, litewskiego Nevezis Kiejdany oraz miał krótki, dwumeczowy epizod w węgierskim KTE-Duna Aszfalt. 

- Jest zdolny do bycia produktowynym grając solidnie jako rozgrywający. Oglądając jego występy na Litwie oraz w Niemczech jestem w stanie stwierdzić, że zdecydowanie potrafi organizować grę zespołu. Ponadto jest bardzo skuteczny w akcjach typu pick&roll. Myślę, że w naszym systemie będzie liderem na tej pozycji i pokaże swoją jakość - przyznaje Michael Claxton.

- Zważając na jego warunki fizyczne spodziewam się, że może stwarzać problemy innym graczom w lidze na swojej pozycji na czym mam nadzieję będziemy mogli się opierać. Rod lubi również dzielić się piłką, jest zawodnikiem zespołowym i zazwyczaj był najlepiej asystującym graczem drużyn w których występował. Myślę, że będzie potrafił kreować zagrywki dla naszych strzelców, a także dla wysokich zawodników pod koszem - dodaje trener zgorzeleckiej drużyny.

Kontrakt z Roderickiem Camphorem został podpisany do końca sezonu 2017/2018. Amerykanin przybędzie do przygranicznego miasta w najbliższy piątek i jeżeli wszystkie kwestie proceduralne związane z wydaniem listu czystości oraz uzyskaniem licencji PLK zostaną spełnione, to 25-latek będzie w mógł zagrać już w sobotnim meczu z MKS Dąbrowa Górnicza.

Roderick Camphor

Ur. 10.03.1992 (25 lat)
Wzrost: 191 cm
Pozycja: 1/2

Kariera:

2010-2012: Highland CC (NCAA)
2012-2014: Southwestern Oklahoma State (NCAA)
2014/2015: Nevezis Kiejdany (Litwa)
2015/2016: Bayer Giants Leverkusen (Niemcy)
2016: KTE-Duna Aszfalt (Węgry)
2016/2017: Hamburg Towers (Niemcy)
2017: Stella Artois Leuven Bears (Belgia)
2017 - : PGE Turów Zgorzelec 

 

30 listopada 2017 roku kontrakt z rozgrywającym Francisem Hanem został rozwiązany za porozumieniem stron. Powodem takiej decyzji są sprawy osobiste zawodnika. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UKS Energetyk

Zgorzelec: Zawodnicy UKS Energetyk z zdobyli medale

Sport
czwartek, 11 kwietnia 2024, 11:01
5 i 6 kwietnia 2024 r. w Lubaniu odbyły się XV “Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Lubań”. W dwudniowych zawodach wzięło ponad 300 zawodników z 21 klubów.
fot. Miasto Zgorzelec

Szkolny Klub Sportowy w SP2 i SP5

Sport
środa, 03 kwietnia 2024, 07:42
W 2024 roku na terenie Gminy Miejskiej Zgorzelec realizowany jest projekt „Szkolny Klub Sportowy” finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również