NaStyku.pl

Aleksandra Milejska na Mistrzostwach Europy Jiu Jitsu IBJJF 2019 w Lizbonie

Aleksandra Milejska pochodzi z Jerzmanek, na co dzień mieszka we Wrocławiu i reprezentuje klub WroX Gym. Będąc w rodzinnych stronach trenuje w zgorzeleckim klubie BJJ Academy Zgorzelec.
Mistrzostwa Europy Jiu Jitsu IBJJF 2019 w Lizbonie / fot. Gmina Zgorzelec
Mistrzostwa Europy Jiu Jitsu IBJJF 2019 w Lizbonie / fot. Gmina Zgorzelec

 15-20 stycznia br. Aleksandra reprezentowała klub WroX Gym i Gminę Zgorzelec na "European Jiu Jitsu  IBJJF Championship 2019" - Mistrzostwach Europy Jiu Jitsu IBJJF 2019, które odbyły się  w Lizbonie.

Czym jest dyscyplina brazylijskie Jiu Jitsu?

Jest to brazylijska sztuka walki, wywodząca się z Ju Jitsu, zapasów i judo, która kładzie nacisk na walkę w parterze. Celem walki w brazylijskim Jiu Jitsu jest kontrola nad przeciwnikiem, a następnie poprzez dźwignię lub duszenie zmuszenie do poddania się. Poddanie się przeciwnika skutkuje natychmiastową wygraną. Drugą drogą do zwycięstwa jest  wygrana na punkty, które przyznawane są za różne techniki walki tj. sprowadzenie przeciwnika do parteru czy skontrolowanie w różnych pozycjach.

Same zawody odbywały się w systemie pucharowym, wygrana oznacza przejście do następnej rundy, a przegrana skutkuje utratą możliwości dalszej walki.

Moje walki przebiegały w kategorii wagi lekkiej, niebieskich pasów, w której czas jednej rundy to 6:00 minut, jeśli walka nie zostanie zakończona wcześniej poddaniem jednego z zawodników. W mojej kategorii uczestniczyło ok. 50 zawodniczek. Moja pierwsza walka odbyła się z zawodniczką reprezentującą klub z Anglii, która zaowocowała moim zwycięstwem na punkty. W drugiej walce stanęłam naprzeciwko zawodniczce z Hiszpanii i tym razem, to ja musiałam uznać wyższość przeciwniczki – relacjonuje zawody Aleksandra Milejska. Był to pierwszy występ na arenie międzynarodowej i jak sama mówi: Często jedna wygrana walka na tak prestiżowej imprezie daje dużo więcej satysfakcji i rozwoju, niż wygrane zawody w Polsce.

fot. Gmina Zgorzelec

 

Do najważniejszych sukcesów Aleksandry można zaliczyć:

  • 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu Ne Waza – 2018,
  • 1. miejsce na Pucharze Polski Ju Jitsu Ne Waza – zawody są organizowane przez Polski Związek Ju Jitsu i są najwyższe rangą ze względu startów bez podziału na pasy – czyli stopień zaawansowania,
  • 1. miejsce na Pucharze polski – niebieskie pasy,
  • podwójne złoto na Akademickich Mistrzostwach Polski.
Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Ludzie

Aleksandra Milejska / fot. https://www.facebook.com/paulinaratajczakportfolio/

Aleksandra Milejska

Sportowiec
Sztuki walki stały się jej pasją kilka lat temu. Szybko wciągnęły ją do reszty, a brazylijskie jiu jitsu to zdecydowanie jej sposób na życie.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. DIDA Sport

Podsumowanie XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu

Sport
środa, 21 lutego 2024, 09:29
Mistrz kończy rozgrywki z kompletem zwycięstw, a Unital obronił miejsce na podium. W sobotę 17.02.2024r. zakończyliśmy rozgrywki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.
fot. Kick-Fighter Zgorzelec

Sukcesy medalowe Kick-Fighter Zgorzelec

Sport
poniedziałek, 12 lutego 2024, 10:15
Podczas Pucharu DFN – Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Pomorskiego w kickboxingu, które odbył się w miniony weekend, zawodnicy Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec zdobyli 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Zobacz również