NaStyku.pl

Złoty Głuszec powędrował do Starego Węglińca

III Regionalne Mistrzostwa Złotego Głuszca w Piłce Siatkowej Jagodzin 2019 już za nami. Tegoroczna edycja była rekordowa pod każdym względem! W turnieju wystartowało aż 6 drużyn, a zawody odwiedziło wielu gości i widzów.
III Regionalne Mistrzostwa Złotego Głuszca w Piłce Siatkowej Jagodzin 2019
III Regionalne Mistrzostwa Złotego Głuszca w Piłce Siatkowej Jagodzin 2019

Poziom sportowy z roku na rok także wzrasta, czego efektem są zacięte, wyrównane pojedynki drużyn.           

Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym. Po przywitaniu gości i otwarciu zawodów przez organizatorów, druhów OSP Jagodzin, nastąpiło losowanie grup. Grupy prezentowały się następująco:

Grupa I - Chiński Zwiad, OSP Jagodzin, OSP Parowa

Grupa II - Skorpiony Stary Węgliniec, MDP Jagodzin, Nadleśnictwo Ruszów

Wyniki fazy grupowej:                                                      

Grupa I: Chiński Zwiad - OSP Jagodzin 0:2, OSP Jagodzin - OSP Parowa 2:1, OSP Parowa - Chiński Zwiad 2:0, awans do półfinałów I miejsce - OSP Jagodzin, II miejsce - OSP Parowa.

Grupa II: Skorpiony Stary Węgliniec - MDP Jagodzin 2:0, MDP Jagodzin - Nadleśnictwo Ruszów 0:2, Skorpiony Stary Węgliniec - Nadleśnictwo Ruszów 2:0, awans do półfinałów I miejsce - Skorpiony Stary Węgliniec, II miejsce - Nadleśnictwo Ruszów.

Półfinały - OSP Jagodzin - Nadleśnictwo Ruszów 0:2, Skorpiony Stary Węgliniec - OSP Parowa 2:0

Mecz o trzecie miejsce: OSP Parowa - OSP Jagodzin 2:0

Finał - Nadleśnictwo Ruszów - Skorpiony Stary Węgliniec 1:2

Klasyfikacja Końcowa prezentuje się następująco:

I miejsce - Skorpiony Stary Węgliniec, II miejsce - Nadleśnictwo Ruszów, III - OSP Parowa, IV - OSP Jagodzin, V - MDP Jagodzin, VI - Chiński Zwiad

III Regionalne Mistrzostwa Złotego Głuszca w Piłce Siatkowej Jagodzin 2019

Rozegrano wiele zaciętych pojedynków, jednak finał dostarczył najwięcej emocji! "Czarnym Koniem" turnieju okazała się drużyna OSP Parowa, która po raz pierwszy wzięła udział w rozgrywkach. Niewiele do zwycięstwa zabrakło drużynie Nadleśnictwa Ruszów, która prowadziła w setach 1:0 i była blisko zwycięstwa w drugim secie, jednak zawodnicy Skorpionów Stary Węgliniec odrodzili się niczym feniks z popiołów i zdołali wygrać pojedynek! Na kolejny rok Złoty Głuszec powędrował do Starego Węglińca.                                                                                                                               

Po zakończonych rozgrywkach, nastąpiło wręczenie przechodniego pucharu, którym jest "Złoty Głuszec", pucharów okolicznościowych oraz pamiątkowych medali, które wykonał i zaprojektował druh Grzegorz Kusiak. Za pomoc w organizacji, pamiątkowymi statuetkami zostali uhonorowani: Robert Grzelakowski - Przedstawiciel UKS START Ruszów, wieloletni główny sędzia zawodów oraz Mariusz Wieczorek - Burmistrz GiM Węgliniec, za przeznaczenie środków umożliwiających zakup pamiątkowych pucharów. Wręczenia nagród, oprócz przedstawicieli OSP Jagodzin dokonali Sołtys Sołectwa Jagodzin Zbigniew Zawadzki, Rada Rady Miejskiej Węglińca Bogumiła Glonek oraz Przedstawiciel UKS START Ruszów Robert Grzelakowski.                                                 

Następnie po wręczeniu nagród, zawodnicy rozpoczęli wspólną biesiadę przy grillu, która trwała do późnych godzin nocnych. Szeroko omówiono rozgrywki oraz zaczęto planować przyszłoroczną edycję turnieju. Warto zaznaczyć, że z darmowego poczęstunku i posiłku mogli skorzystać wszyscy zawodnicy, mieszkańcy, kibice i goście którzy odwiedzili nas w ten dzień rozgrywek. Nie było to możliwe gdyby nie sponsorzy, którzy ufundowali poczęstunek, a mianowicie: druhowie OSP Jagodzin, Sylwia i Stanisław Mikołajczyk oraz Szymon Mikołajczyk. Podziękowania należą się także panom: Adamowi Napolskiemu oraz Hubertowi Piotrowskiemu, którzy użyczyli ciężkiego sprzętu mechanicznego, aby przygotować teren i plac biesiadny do naszego wydarzenia.     

III Regionalne Mistrzostwa Złotego Głuszca w Piłce Siatkowej Jagodzin 2019           

Chcemy również zaznaczyć obecność bardzo ważnych dla nas gości, a mianowicie OSP Parowa. Było to nasze kolejne spotkanie w ramach współpracy naszych jednostek. Kolejne wspólne przedsięwzięcia zapowiadają się ciekawie. W planach są między innymi wspólne manewry i ćwiczenia pożarnicze, zacieśniające współpracę ratowniczą na pograniczu powiatu zgorzeleckiego i powiatu bolesławieckiego.                                                                                                                   

Podsumowując, jesteśmy dumni i zadowoleni, z organizacji tak udanych rozgrywek. III Regionalne Mistrzostwa Złotego Głuszca w Piłce Siatkowej Jagodzin 2019, dostarczyły mieszkańcom, gościom i zawodnikom wiele emocji oraz dobrej zabawy. Miło było nam słyszeć tyle ciepłych słów, że w tak małej miejscowości, udaje się tworzyć takie wielkie rzeczy! Było super! Do zobaczenia za rok!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Obóz letni zgorzeleckich taekwondzistów - zdjęcie nr 13

Obóz letni zgorzeleckich taekwondzistów

Sport
poniedziałek, 27 lipca 2020, 08:30
Początek wakacji to czas świetnej zabawy oraz intensywnych treningów sportowców UKS Warrior Zgorzelec. Pomimo pandemii Covid-19 dwutygodniowe zgrupowanie przebiegło zgodnie z planem, oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.

Zobacz również