NaStyku.pl

Wystartuj w biegu charytatywnym dla Kacpra Szalkowskiego

Zapraszamy serdecznie do udziału w Biegu Charytatywnym i Marszu Nordic Walking "Razem o uśmiech Kacperka". Bieg odbędzie się 15 września w Zgorzelcu, a całość dochodu jest przeznaczona na leczenie Kacpra Szalkowskiego.
Kacper Szalkowski jest podopiecznym fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą".
Kacper Szalkowski jest podopiecznym fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą".

Dla uczestników biegu organizatorzy – Prywatna Policealna Szkoła Medyczna Awangarda w Zgorzelcu, Stowarzyszenie Lubski Klub Sportowy "Tri Aktywni Lubsko" przy olbrzymim wsparciu Burmistrza Miasta Zgorzelec, który objął wydarzenie patronatem honorowym przygotowali dla uczestników sporo atrakcji, zarówno dla biegaczy jak i ich pociech. Niewątpliwą przyjemnością dla wszystkich mieszkańców Zgorzelca będzie możliwość spotkania Lucyny Kornobys – złotej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, która przyjęła zaproszenie organizatorów- za co już dziś dziękują. Dla najmłodszych przygotowano m.in. malowanie buziek, plecenie warkoczyków i szereg innych atrakcji. Będzie także możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej.

Start i meta biegu mieści się przy Domu Kultury, biuro zawodów czynne od 9.00, natomiast zawody wystartują o godzinie 11.00.

Zapraszamy wszystkich chcących pomóc.

Kacperek ma obecnie 11 lat. W siódmym miesiącu jego życia lekarze stwierdzili u niego opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego. Dodatkowym problem są jego nóżki. Chłopiec jest po trzech operacjach nóg polegających na przedłużeniu ścięgien Achillesa, a także osteotomii waryzującej obu kości udowych. Kacperek jest dzieckiem niemówiącym z upośledzeniem w stopniu głębokim. Po konsultacji ze specjalistą Psychiatrii Dziecięcej okazało się, że jest również dzieckiem z głębokim autyzmem. Pomimo przeszkód, jakie los stawia mu na drodze jest bardzo pogodnym, uśmiechniętym i pełnym energii dzieckiem.

Dzięki swojemu uporowi, a przede wszystkim dzięki pracy rehabilitantów i specjalistów, Kacperek zrobił wielkie postępy. Chłopiec samodzielnie porusza się po domu, chodzi, nawiązał kontakt z otaczającym go światem i najbliższymi osobami, reaguje na polecenia, stara się pokazywać co i czego chce, pokazuje emocje, uczucia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Citronex UKS Basket Zgorzelec

Citronex UKS Basket walczy o awans

Sport
środa, 23 stycznia 2019, 12:27
Z pewnym niepokojem czekaliśmy na wynik meczu II ligi koszykarek, które 20 stycznia grały w Bydgoszczy. Tydzień wcześniej we własnej hali szczęśliwie wygraliśmy z Supravisem Bydgoszcz różnicą 5 punktów.

Zobacz również

MKS OSA podsumowała zakończony sezon
Sport
poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:07

„Osa” podsumowała sezon

Wiecie, dlaczego „Osa”? Bo jej zawodniczki i zawodnicy mieli „żądlić”...
Wejścia na mecze spółki Turów znów są odpłatne
Sport
czwartek, 06 grudnia 2018, 14:40

Turów za dychę

Spółka akcyjna Turów Fundacji Wspierania Inicjatyw Lokalnych z Ręczyna zaprasza...