Młodzicy UKS Warrior na medal!

Znakomity start odnotowali nasi taekwondziści. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików sportowcy ze Zgorzelca wywalczyli 14 medali.
Młodzicy UKS Warrior na medal

Świetną formę zaprezentowały dziewczęta: Marcelina Janik i Lena Maruszak uplasowały się na I i II miejscu. Natomiast debiutująca w zawodach Wiktoria Walczak zdobyła złoty krążek w dwuboju technicznym, a Daria Król stanęła na drugim i trzecim miejscu podium.

Młodzicy Aleksander Świercz i Franciszek Lula pokonali wszystkich rywali, zdobyli złoto zarówno w walkach jak i dwuboju. Gabriel Kaczmarczyk po emocjonujących pojedynkach zajął I miejsce. Kolejni reprezentanci klubu Jan Kasza oraz Borys Niklewicz wywalczyli odpowiednio srebrny i brązowy medal.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zorganizowano w Opolu, w turnieju rywalizowali zawodnicy w wieku 10-11 lat z województw małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz Dolnego Śląska.

Pomimo dużej konkurencji młodzicy potwierdzili znakomite przygotowanie. Wiele wygranych pojedynków oraz wysoka sprawność dobrze rokują. Warto dodać, że w klasyfikacji drużynowej UKS Warrior uplasował się na II miejscu. - podsumowuje trener Wojciech Pawłowski.

Adepci taekwondo olimpijskiego mogli wystartować w zawodach dzięki dotacji Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz Powiatu Zgorzeleckiego.

Aktualna ocena: 0,0/5