Medalowy start UKS Warrior w Grand Prix Wielkopolski

Zawodnicy UKS Warrior świetnie zaprezentowali się w turnieju taekwondo olimpijskiego. Sportowcy ze Zgorzelca pięciokrotnie stawali na podium.

Świetną formę w turnieju zaprezentowała juniorka Kornelia Sikora. Nasza zawodniczka wygrała wyraźnie dwa pojedynki i zdobyła złoty medal. Konrad Rosner odnotował udany debiut w walkach. Młodzik z przygranicznego miasta wysoko pokonał rywali i uplasował się na pierwszym miejscu. Gabriel Kaczmarczyk w pojedynkach eliminacyjnych nie dał szans rówieśnikom. W finale niestety przegrał na punkty z bardziej doświadczonym zawodnikiem i zajął drugie miejsce.

W kategorii juniora pierwszy raz wystartował Filip Wiśniewski, który po emocjonującym i zaciętym finale zdobył srebrny krążek. W ćwierćfinale Przemysław Wesołowski musiał uznać wyższość kadeta z Wrześni i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu. Młodziczka Zuzanna Zwierzyńska wygrała jedną walkę i zdobyła cenne doświadczenie.

W pierwszej edycji zawodów z cyklu Grand Prix Wielkopolski w taekwondo olimpijskim wystartowało blisko 400 sportowców z całej Polski. Udział zawodników klub w turnieju był możliwy dzięki dotacji Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz Powiatu Zgorzeleckiego.