Zgorzelec stolicą basketu

Zgorzelcem znowu zawładnęła koszykówka. W sobotę przy PGE Turów Arenie rozegrano największy w okolicy Turniej Koszykówki Ulicznej – Streetball 2018. Emocji, jak zwykle, było bardzo dużo.
W wielkim finale drużyna Wyjadaczy po zaciętym pojedynku pokonała zespół A-Team i zdobyła na rok Mistrzostwo Zgorzelca.

Tegoroczna, 18. edycja Turnieju Koszykówki Ulicznej – Streetball 2018 dobiegła już końca. W sobotę (16.06) przy hali sportowo-widowiskowej PGE Turów Arena do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki w kilku kategoriach. Łącznie wystartowało 65 drużyn. Rozgrywki z roku na rok stoją na coraz wyższym poziomie. Poza streetballowymi meczami miłośnicy koszykówki mogli obejrzeć m.in. konkurs rzutów za 3 punkty oraz konkurs widowiskowych wsadów.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody. Najlepszy team w kategorii Open otrzymała puchar za zajęcie pierwszego miejsca w zawodach.

Wyniki

Open panowie – rocznik 1997 i starsi:

1. Wyjadacze
  2. A-Team
  3. Pieruny

Wielki finał Osiemnastki - Streetball 2018. Wyjadacze pokonali A-Team i zdobyli na rok Mistrzostwo Zgorzelca / Facebook: Streetball Zgorzelec

Family Basket I (tata, mama i dzieci ze szkoły podstawowej klasy 1 - 2)

1. Świeżaki

Family Basket III (tata, mama i dzieci ze szkoły podstawowe  klasy 5 - 6)

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dawid Stępień wygrał konkurs wsadów, a na koniec ucieszył publiczność jeszcze gratisowym wsadem / Facebook: Streetball Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5