NaStyku.pl

Sto okrążeń na stadionie

Dla biegaczy, którzy w niedzielę zostaną w domu i nie wybierają się do Poznania na największy bieg w historii Polski, zgorzelecki EDI Team przygotował swoją propozycję: wspólne (kto ile chce) sto okrążeń na zgorzeleckim stadionie.
Biegowa niedziela
Biegowa niedziela

Chcielibyśmy jako EDI Team zaproponować wszystkim aktywne uczestnictwo w setnej rocznicy odzyskania niepodległości na sposób biegowy na terenie miasta Zgorzelca - opowiada Jacek Lenart. - Nie planujemy ścigać się, rywalizować, urządzać sztucznych, wyreżyserowanych ceremonii, angażować ludzi i środki finansowe. Planujemy spontanicznie pojawić się na Stadionie Miejskim im. Józefa Wiatrowskiego przy ul. Maratońskiej i punktualnie o godzinie 12:00 ruszyć do pokonania stu rund na tartanie, ramię w ramię, wspólnie razem jako środowisko biegowe aktywnie uczcić tą rocznicę.

Technicznie wyglądać będzie tak, że każdy biegnie ile rund chce, w dowolnym momencie, ważne, aby zachować ciągłość i najlepiej ostatnie rundy pokonać wspólnie. Przewidywane zakończenie biegu ok. 15:30-15:50. Dołączyć można w dowolnym momencie, nawet parokrotnie. Najważniejszym elementem będzie flaga w barwach narodowych, którą towarzyszyć nam będzie we wspólnym biegu - upamiętnieniu setnej rocznicy.

Ubiór uczestników z elementami bieli i czerwieni mile widziany. Prosimy o wcześniejsze potwierdzanie obecności jeśli będzie to możliwe i deklarowanie zakresu rund do pokonania na adres klubowy editeam@vp.pl.

Przewidywana średnia prędkości ok. 5,5 min/km. Bardzo mile widziani są kibice, osoby wspierające a także fotoreporterzy. Na stadionie otwarta będzie szatnia dla uczestników biegu, a także podawana będzie gorąca herbata.

Mamy nadzieję, że słowa POLSKA, OJCZYZNA, WOLNOŚĆ mają miejsce w sercu każdego z nas i będziecie mieli chęć i czas na wspólne, biegowe obchody narodowego święta. Do zobaczenia w niedzielę już od 11:30 na stadionie.

ZAPRASZAMY! EDI Team Zgorzelec

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Galę organizuje Klub Sportowy Karpiński -Boks ze Zgorzelca we współpracy z Aleksandrem Delijewskim (materiały prasowe)

Boks wraca do Zgorzelca

Sport
czwartek, 08 listopada 2018, 10:04
1 grudnia o godz 18:00, hala PGE Turów Arena w Zgorzelcu zmieni się ponownie w arenę pięściarską. W trakcie gali odbędzie się 9 walk bokserskich w tym 6 zawodników ze Zgorzelca, którzy trenują pod okiem Klubu Sportowego Karpiński - Boks.

Zobacz również

fot. UKS Warrior Zgorzelec
Sport
piątek, 02 listopada 2018, 17:01

Młodzicy UKS Warrior na medal

Świetny start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików odnotowali nasi sportowcy. Reprezentacja...