NaStyku.pl

Poprawiamy bazę sportową na Dolnym Śląsku. Dotacja dla KS Apis Jędrzychowice

Samorząd województwa dolnośląskiego przekazał 37 organizacjom pozarządowym blisko milion zł na remonty obiektów sportowych. Dofinansowanie trafiło także do Klubu Sportowego Apis Jędrzychowice, który planuje gruntowną modernizację zaplecza sportowego.
KS Apis Jędrzychowice z dotacją na remont szatni sportowej.
KS Apis Jędrzychowice z dotacją na remont szatni sportowej.

Dolnośląskie kluby sportowe dysponują infrastrukturą wymagającą pilnej modernizacji. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel w tym roku prawie milion złotych. Oprócz remontów sal gimnastycznych oraz boisk sportowych, organizacje pozarządowe mogły ubiegać się o pieniądze także na specjalistyczny sprzęt treningowy.

- Zrealizowane prace poprawią bezpieczeństwo i komfort zarówno organizacji zawodów sportowych, ale przede wszystkim stworzą lepsze warunki treningowe, a tym samym pozwolą na bardziej wyrównany dostęp do sportu dzieci i młodzieży z różnych środowisk zaznaczył marszałek Cezary Przybylski.

Konkurs "Poprawa bazy sportowej" cieszył się dużą popularnością. Kluby sportowe zgłosiły w sumie 89 ofert, wnioskując o dotacje w kwocie niemal 3 mln zł. Po rozstrzygnięciu konkursu dotację otrzymało 37 stowarzyszeń i klubów sportowych. Wiele obiektów, które otrzymały dofinansowanie na modernizację lub remont, znajduje się w niewielkich miejscowościach. Pieniądze trafiły do stowarzyszeń z 30 miast i wsi z 16 powiatów Dolnego Śląska. Wśród nich znalazł się Klub Sportowy Apis Jędrzychowice. − Liczę na to, że pieniądze, które przekazujemy pozwolą na lepsze wykorzystanie istniejącej bazy sportowej i umożliwią rozwój zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży oraz umożliwią uczestnictwo w rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie – powiedziała wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł zostanie przeznaczone na dostosowanie szatni sportowej do aktualnych potrzeb użytkowników. Projekt zakłada rozebranie i wykonanie ścianek działowych, demontaż starej i montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie robót tynkarskich, położenie nowej posadzki, a także modernizację instalacji sanitarnych oraz elektrycznych wraz z wymianą urządzeń i osprzętu.

Wszystkie prace będzie prowadzić klub sportowy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

materiały prasowe Urzędu Miasta Zgorzelec

Wicemistrz olimpijski w Zgorzelcu!

Sport
piątek, 19 października 2018, 09:43
18.10 Szkołę Podstawową nr 5 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgorzelcu odwiedził wybitny polski sportowiec Józef Tracz, trzykrotny medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym, trzykrotny wicemistrz świata oraz dziewięciokrotny mistrz Polski.
Trwają zapisy na 13. Bieg przy Pochodniach Mostami Europa - Miasta

13. Bieg przy Pochodniach Mostami Europa - Miasta

Sport
czwartek, 18 października 2018, 09:07
Zapraszamy na bieg w Parku Mostów - 13. Bieg przy Pochodniach Mostami Europamiasta Görlitz – Zgorzelec im. Heinza Andersa, który odbędzie się 26 października 2018 r. (piątek).

Zobacz również

Mistrzostwa Polski Seniorów rozegrano w miniony weekend w Bornym Sulinowo (fot. UKS Warrior Zgorzelec)
Sport
piątek, 12 października 2018, 09:07

Mamy wicemistrza Polski!

Filip Olszak wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów taekwondo olimpijskiego....